Marilyn Manson

9. listopadu 2008 v 11:26 | Radim
Manson, Marilyn
Marilyn Manson (vl. jménem Brian Warner, nar. 5. 1. 1969, Canton, Ohio, USA) trpěl v dětství věčně rozhádanými vztahy svých rodičů a také křesťanskou výukou s demagogicky naprosto jednostrannými výklady Bible, jež ostře kontrastovala s realitou života v jeho začouzeném průmyslovém rodišti na východě Spojených států. Svého 'Boha' našel až v muzice Black Sabbath, Kiss a Davida Bowieho. Po dosažení dospělosti se odstěhoval do floridského Fort Lauderdale a začal publikovat své první článečky a recenze v magazínech Tonight Toady, Night Terrors 25th Parallel.
V roce 1989 se kdysi nenápadný klučina začal pozvolna transformovat do těla hermafroditní bestie. Svůj pseudonym si sestavil ze jména kultovní americké herečky a sektářského psychopatického vraha, přibral k sobě spoluhráče, kteří si za svá umělecká jména rovněž zvolili části jmen amerických masových vrahů a založil formaci Marilyn Manson & The Spooky Kids. (Mezi námi, být byť i vzdáleným příbuzným některé z obětí těchto 'velebených' bestií, zajel bych Mansonovi osobně nakopat tu jeho bezpohlavní prdel!) Manson svoji ďábelskou image založil na všem zvrhlém a clípném, co po dobu lidské existence pokouší všechny duše, od bisexuální otevřenosti, přes gotickou temnotu, industriální neomodernu, morbidní brutalitu, okultismus až po rockové sebevyjádření. Roku 1992 si skupina Marilyn Manson amputovala konec svého názvu The Spooky Kids.
12. července 1994 kapela Marilyn Manson debutovala s elpíčkem "Portrait of an American Family". Vedle zpívajícího Mansona, který si vzal na starost i dechy a 'smyčky' se na desce podíleli, kytarista Daisy Berkowitz, 'dechař', 'hammondkář', hráč na 'calliope' a saxofonista Madonna Wayne Gacy, baskytarista Twiggy Ramirez, bicák Charles Clouser a další hudebníci. Během celé kariéry se jich v doprovodu Marilyna Mansona vystřídala celá řada.
V polovině devadesátých let formace Marilyn Manson spáchala minialbum "Smells Like Children". Mansonův tiskem šířený schizoidní andělosatanovský ksicht v té době prudil všechny spořádané občany sdružené do všemožných spolků. Jejich protesty jen posílily Mansonovo destruktivní odhodlání po vyrovnání všech účtů což rok nato vyvrcholilo vydáním šokující fošny s geniálním názvem "Antichrist Superstar". Prodej alba přesáhl dvoumilionovou hranici a katapultoval Marilyna Mansona do pozice rockové hvězdy. On sám tomu všemu nasadil 'bulvární' korunu svým smrtelně vážným prohlášením, že se na jednom z koncertů rituálně zasebevraždí.
Boj mezi Mansonem a jeho odpůrci neutichl ani v dalších dvou letech. Manson roku 1998 vydal knižní biografii "The Long Hard Road Out of Hell" a nové studiové album "Mechanical Animals", jež stejně jako předchozí řadovka překročilo hranici dvou milionů prodaných výlisků a stanulo na první příčce americké albové hitparády (Za jeden týden se alba jen v USA prodalo 223 tisíc kopií). Manson se v té době začal věnovat i dalším formám umění. Maloval, skládal scénickou hudbu a poprvé se postavil před kamery v roli herce hrajícího jinou postavu než Marilyna Mansona. Manson se svojí vizáží bezpohlavní zrůdičky pronikl až na přední stránky prakticky všech důležitých hudebních periodik a také na titulní strany několika společenských magazínů, odkud zhlížel na šokované spoluobčany. Z kdysi vysmívaného a přezíraného kluka se v té době jeho největší slávy stala zbožňovaná i zatracovaná americká ikona.
Po dobytí vrcholu popularity začala Mansonova okoukaná a méně překvapivá show pomalu ztrácet svůj punc dosud neviděného a neslyšeného. To se projevilo i na pouze milionové prodejnosti alba "Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death)". 13. května 2003 Marilyn Manson vydal studiovou fošnu "The Golden Age of Grotesque", jež se díky vhodnému načasování a momentálnímu výpadku konkurence stala na jeden týden americkou albovou jedničkou s pouhopouhým počtem 118 tisíc prodaných nosičů. Na počátku jara 2004 odešel z doprovodné kapely Marilyna Mansona John 5.
'God Of Fuck' vydal 27. září 2004 kolekci největších hitů "Lest We Forget: the Best of", která je obohacena o coververzi 'depešácké' hitovky "Personal Jesus". Současně s albem se na prodejní pulty dostala také zvláštní edice s přiloženým dívídíčkem a videoklipy. Nejzvrhlejším a nejtemnějším Mansonovým videem je "(s)AINT".
Manson se prosazuje i v oblasti počítačových her. Na konci roku 2004 vyjde hra "Area 51", ve které Manson vystupuje jako záhadná postava, která radí hráči, jak se dostat k cíli. Používá k tomu poněkud netradiční metodu - oživuje mrtvoly.
Manson se prosazuje i na stříbrném plátně. Po snímcích Party Monster, Lost Highway, Beat the Devil a Arena-51 přijal nabídku ve filmu Living in Neon Dreams. Bezpohlavní podivín Manson tam hraje ženskou roli s nepříliš kladnými vlastnostmi.

27. října 2004 odstartoval Marilyn Manson v Georgii své turné Against All Gods.

5. června 2007 bylo Mansonovi vydáno studiové album "Eat Me, Drink Me". Manson a jeho čtyřčlenná doprovodná kapela podpořila vydání alba také evropskou šňůrou v jejíž průběhu přijela do Prahy 13. června 2007 a pro obrovský zájem fanoušků vystoupila v T-mobile Aréna na pražském holešovickém výstavišti.
Nové album Marilyna Mansona vzniklo ze spolupráce Mansona a basáka Twiggy Ramireze. Zvukově by se deska měla podobat 12 let starému albu "Antichrist Superstar". Dosud bezejmenná novinka by měla vyjít na začátku roku 2009.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tu???????

Ano
Ne

Komentáře

1 Eli Eli | Web | 9. listopadu 2008 v 11:26 | Reagovat

U mě na blogu je SOUTĚŽ O NEJ BLOG-PŘIHLAŠ SE! Šanci má každý..=)

P.S.: Omlouvám se, jestli to bereš jako reklamu!!!

2 Đ€&Đ G!RŁ Đ€&Đ G!RŁ | Web | 9. listopadu 2008 v 11:53 | Reagovat

wow x)

3 Janulinka93 ^^Sbééčko^^ Janulinka93 ^^Sbééčko^^ | Web | 11. listopadu 2008 v 17:44 | Reagovat

_____#######________________________________#######

___#________ #___________########___________##_______# ___#________##______###__________###_______##_______# ___#________####_________________________###________# ___#________#______________________________#______# ____##__________________________________________## ______##_______________________________________## _______##______________________________________# _______#____________#___________________________## ______#_________##____####________##____#________## ______#____________##_#___#______#__##_#####______# ______#______________#_#_#______#_#_#____________## ______#________________###__###__#__#_____________# ______#______________#___####__##_#_______________# _______#____________#____########____#____________# _______#___________#________##_______#____________# _______#___________#______________#__#___________# ________#__________#__##___##__##____#__________# ________#__________#_______#___##___#__________# __________##________#_______####___#______##### _______###___###_____#____________#_#######_____## _____##____________#########__#####_________##____## ___#_____________##_________##__#_____________#_____## ___###________###_____________##______________###____# __#_________##_#_______________________________#__#__## _#_________#__######________________________####_##__#__# _###_______#_#______##________________##____#___# ___#_________________#_________________####___________## ___##___________######_#_______________#___###_______# ____#__________________#________________#___________#### ____###__________######_______________######______##___### __##___###___________#__##__________##___#______##______### _#________############____##______##________####__________# ##____________________#_____#___##_______________#######___# _#____###__###________#______###________________#______##__# ##__##________#________#___________#___________#________#__# ##__#__________#_______#___________#___________#________#__# _#__#__________#_______#___________#___________#________#__# __#__#_________#______###############__________#_______#__# __##_##______##_______#______________#__________##___##__# ___##__#####________##________________##__________###___# _____#___________##_____________________####_________###

--Pošli toho macka všem svým SB čkům:O) at vidí jak je máš rád(a)♥. a i me nazpátek pokud me rád(a)máš♥♥

4 VeRča VeRča | E-mail | Web | 12. listopadu 2008 v 19:59 | Reagovat

Začalo 1.kolo Sonb

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.